Zľava 20% s kódom JUN24 platí do 30.6.2024 vrátane. Sety pre oči s Kofeínovým očným krémom Káva, ceruzkou a riasenkou vo dvoch variantách. Akcia platí do 30.6.2024 alebo do vypredania zásob.

Kozmetika bez krutosti

NETESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH –

CRUELTY FREE KOZMETIKA

Výrobky 100% PURE® sú vo väčšine vegánske, na zopár výnimiek, ktoré sú vegetariánske.

 

Nepoužívajú sa zvieracie zložky.

Okrem včelích produtov, a to medu, propolisu či včelieho vosku. Tieto výrobky sú označené ako vegetariánske.

Dekoratívna kozmetika 100% PURE® je jediná dekoratívna kozmetika na svete vyrábaná z farebných pigmentov z ovocia a zeleniny.

 

Nepoužíva sa červené farbivo KARMÍN (E120 – Košenila)

Nazýva sa tiež kyselina karmínová. Karmín je prečistené farbivo vyrobené z Košenily a získava sa extrakciou z vysušených tiel samičiek hmyzu Dactylopius Coccus. Nášmu telu škodí hlavne vo veľkom množstve. Nachádza sa takisto aj v jogurtoch, džemoch, rôznych nápojoch, žuvačkách, cukrovinkách a pod. Využíva sa aj vo farmaceutickom priemysle pri výrobe poťahovaných tabletiek, a veľmi často v kozmetike ako prísada do rúžov, očných tieňov, šampónov atď.

 

Nepoužívame zvieraciu srsť.

Štetce sú vyrábané z príjemných antibakteriálnych syntetických vlákien. Sú určené všetkým, ktorým záleží na zvieratách a na ich osude.

Vedeli ste, že štetiny na Vašej kefke či štetcoch môžu pochádzať zo živých zvierat?
Make-up štetce sú bežne vyrábané zo zvieracích chĺpov a vlasov, napríklad z veveričiek, noriek, koní či kozích vlasov.
Každý rok sú milióny zvierat zachytené, utopené, zabité práve kvôli získaniu ich kožušiny či vlasov. Používaním štetcov, ktoré sú vyrobené zo zvierat, podporujete tento nespravodlivý a zlý obchod s kožušinou…
Prevažná väčšina takýchto zvierat je chovaná v poľnohospodárskych podnikoch a držaná v hrozných podmienkach. Zvieratá, ktoré by mali žiť vo voľnej prírode, sú uviaznuté a zavreté v malých klietkach, kde sa rýchlo šíria choroby, podmienky sú špinavé a zvieratá prežívajú ťažký život až kým nedôjde k bolestivým koncom.

Našťastie existujú alternatívy, ako sú naše úžasné 100% PURE® štetce a kefky, ktoré sa vyrábajú z taklonových vlákien namiesto živej kožušiny. Štetce sú nielen bez krutosti, ale materiál, z ktorých sú vyrábané, pochádza z recyklovaných plastových vodných fliaš. To z nich robí neabsorbentné látky, takže sa na nich nedržia baktérie ani starý make-up. Sú to antibakteriálne štetce a štetiny sú hladké a jemné.

To však neznamená, že taklonové štetiny nie sú tak kvalitné. Slúžia rovnako dobre, ak nie lepšie, ako štetiny zvieracích chĺpov. Ďalšou úžasnou vecou je, že sú hypoalergénne.
Už ste niekedy používali skutočné vlasy alebo kožušinové kefy, a všimli ste si, že Vás tvár či pokožka svrbia? Mohlo to byť práve tým, že ste citliví alebo alergickí na vlasy, ktoré boli v danom produkte použité.

 

Značke 100% PURE® je udelený celosvetovo platný certifikát HCS – Human Cosmetics Standard.

Tento certifikát udeľuje organizácia The Coalition for Consumer Information on Cosmetics (CCIC) a je zárukou, že zložky ani konečné výrobky nie sú testované na zvieratách – nikde na svete.

 Leaping Bunny: http://leapingbunny.org/

 

Untitled_design_-_2020-05-28T153126.892_1080x

 

Späť do obchodu
100percentpure.sk nájdete na GLAMI.sk